Co to jest Esperal?

Disulfiram jest organicznym związkiem chemicznym (inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej), który sam w sobie jest neutralny dla ludzkiego organizmu i wstępuję w reakcję (tzw. reakcję disulfiramową) jedynie z alkoholem. Łącząc się z etylem blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej. Inaczej mówiąc - blokuje metabolizm alkoholu w organizmie osoby uzależnionej powodując objawy kaca.

Znak zakazu umieszczony na zdjęciu. Obraz przestawia rękę lekarza trzymającego narzędzia chirurgiczne.

Wszywka Kielce - przeciwwskazania do zabiegu

Wszywki alkoholowe to zabiegi mało inwazyjne, które nie wymagają specjalnych przygotowań pacjenta. Jedyną i najważniejszą zasadą jest zachowanie abstynencji min. 12-24 godziny przed umówioną wizytą u lekarza. Jeżeli pacjent będzie pod wpływem alkoholu - zabieg nie odbędzie się.

Jakie jeszcze mogą być przeciwwskazania co do zabiegu wszycia Esperalu w Kielcach?
  • choroba niedokrwienna serca,
  • stan po świeżym udarze,
  • stan po zawale mięśnia sercowego.

W trakcie wstępnej konsultacji z lekarzem pacjent musi poinformować lekarza o swoim stanie zdrowia.

Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?

  • Skontaktuj się z przychodnią Alkomedica w celu ustalenia terminu wizyty. Infolinia jest czynna codziennie w godzinach 8-22.
  • Odstaw alkohol 24h przed wizytą u lekarza.
  • Zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.
  • Przyjdź punktualnie na umówioną godzinę i przekonaj się w skuteczności leczenia wszywką alkoholową w przychodni Alkomedica.
  • Ciesz się trzeźwością przez minimum 12 miesięcy po zabiegu implantacji leku Esperal.
grafika przedstawiająca pielęgniarkę przy biurku z napisem recepcja, za nią są półki z książkami
osoby uzależnione od alkoholu siedzące w kręgu i słuchające terapeuty

Leczenie alkoholizmu Kielce - kompleksowa terapia

Skuteczność terapii alkoholowej zależy od nastawienia pacjenta, jego podejścia do problemu oraz wybranej metode leczenia. Warto pamiętać, że wszywki alkoholowe głównie są stosowane pomocniczo w leczeniu alkoholizmu i wspomagają w procesie terapii. Bardzo ważną rolę odgrywa jednak psychoterapia (spotkania indywidualne, rodzinne lub grupowa terapia AA).

Proces leczenia alkoholizmu może trwać wiele lat. Dlatego bardzo ważnym etapem jest znalezienie odpowiedniej profesjonalnej pomocy. Alkomedica to zespół doświadczonych lekarzy i pracowników medycznych, od wielu lat zajmujących się leczeniem alkoholizmu i wspierających swoich pacjentów na każdym etapie walki z nałogiem.

Pozwól sobie pomóc! Zapraszamy do kontaktu pod nr tel 48 512 515 222.

Jak dobrać odpowiednią metodę leczenia alkoholizmu?

Każdy człowiek jest indywidualny. Odpowiednio podejście do leczenia choroby alkoholowej również powinno być indywidualnie dopasowane do każdej osoby uzależnionej. Żeby zrozumieć jaka metoda odpowiada warto próbować wszystkiego: zastrzyk antyalkoholowy Kielce, wszywka alkoholowa Esperal Kielce, tabletki Anticol na receptę jako farmakologiczne sposoby na alkoholizm.

Poza tym warto skorzystać z detoksu alkoholowego, czyli odtrucia organizmu z resztek płynu etylowego oraz psychoterapii. Alkoholizm to przede wszystkim choroba psychiczna, która może być również leczona za pomocą metody awersyjnej, jaką jest wszywka Kielce. Istnieje również coś takiego jak zamknięty ośrodek leczenia uzależnień, w którym osoba uzależniona może przebywać od kilku dni, a nawet do kilkunastu tygodni.

Zalecamy skorzystać z bezpłatnej konsultacji telefonicznej z konsultantami przychodni Alkomedica w celu dobrania odpowiedniej metody leczenia do potrzeb każdego pacjenta. Zapraszamy!

Zadzwoń +48 512 515 222
strzykawka na pierwszym planie, obok niej białe tabletki